MTHABER

mp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indir

Türkiye ve Almanya’yı kıyasladı

Türkiye ve Almanya’yı kıyasladı
1.516 views
16 Mart 2020 - 18:00

Türkiye’nin koronavirüse karşı izlediği politika uluslararası kamuoyunda takdirle karşılanıyor. 

in’den yayılan koronavirüs dünya genelinde salgın ilan edildi. 120’den fazla ülkede yaklaşık 169 bin 200 kişiye teşhis kondu, 6 bin 492 kişi hayatını kaybetti. 

Türkiye, virüse karşı aldığı önlemlerle uzun süre vaka görülmeyen ülke konumunda yer aldı. İlk vaka 11 Mart’ta görüldü, dün gece itibariyle sayı 18’e yükseldi. 

Koronavirüsün ilk görüldüğü Aralık ayından beri önlemler alan Türkiye’nin izlediği politika uluslararası kamuoyunda da takdirle karşılanıyor. Türkiye’ye gelen Alman gazeteci Fabian Goldmann da sosyal medyadan yaptığı paylaşımda önemli ifadeler kullandı. 

Türkiye’ye girişinde kendisine uçakta bilgilendirme yapıldığı ve ne kadar kalacağının sorulduğunu belirten Goldmann, Almanya dönüşünde sadece kimlik gösterip geçtiğini belirtti. Goldman’ın sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

“1 hafta önce Türkiye’ye girişim; uçakta bilgilendirme, özel & iletişim bilgileri hakkında form doldurma, nerde ne kadar kaldığım/kalacağım hakkında sorgu, her köşede dezenfektan. 

Bugün Berlin’e girişim; kimlik makinasından otomatik geçiş, sorgu sual yok.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.